EVENTS

_______________________________________

Login to OnLION to...
Update your records 

Enter Class Notes
Search the Alumni Directory
NOTE:  Login not required to register for events

 

Login
New User Registration
Forgotten Password/User ID
Skip Navigation Links
Advancement Home
Alumni Home
Events
Homecoming
Reunions
Tent Parties
Alumni Awards
Alumni Scholarship Giving
 

Office of Alumni Relations
UNA Box 5047 | Rogers Hall
Phone: 256.765.4201
Email:  alumni1@una.edu

Carol Lyles, Director
Amy Bishop, Sr. Admin. Assistant

 

Questions?
Comments about the site?
Please contact us here

 

Privacy Policy | Email Preferences

 

ALUMNI AWARDS

Homecoming Alumni Awards
NOMINATE NOW!
Alumni Award Nomination Form

Alumni of the Year Award Winners Composite
Alumni Service Award Winners Composite
Promising Alumni Award Winners Composite
Fan Club Award Winners Composite

Fan Club Award Winners

2013 2012
 

Terry and Linda Isbell Basketball

2011 2010

Mike and Lori Mitchell Baseball
Ray and Jan Clemmons Football

Wendell and Belinda Briggs Basketball
Bill and Phyllis Wardlaw  Baseball
John and Ann Batcher Football
Gerald Clemmons Volleyball

2009 2008

Tim and Carol Stevenson Basketball
Don Basenburg Football

Jack Brown Basketball
Tom and Maxie Foster Baseball
Paul and Mary Riley Football

2007 2006

Johnny Simpson Basketball
Frank Armfield Baseball
Pud Harrison Football

Judy Gullett Basketball
Lindon Ezell Baseball
Dave Marbury
Baseball
Bucky and Fran Beaver Football

2005 2004

Luckey & Jean Crocker Basketball
Jack & Margie Crocker
Basketball
Kim Burkett Baseball
Lisa Keehn Volleyball
Janie & Ernest Haygood Football

Waymon & Brenda Beavers Basketball
Nelson Word Baseball
James & Mary Hagood Volleyball
Chuck Lindsey Football

2003 2002

Coach Bill Jones Basketball
Bob Stephenson Baseball
Bud & Ann Smith Volleyball
Tuffy Hudson Football

Bobbie Hester Basketball
Cheri Suns Baseball
David & JoAnn Thomas Volleyball
Kenneth Tice (In memory) Football

2001 2000

(Kenneth Tice in hospital) Football
Frank Potts Basketball
Grady Liles Baseball
Ed Chaney Volleyball

Rick Elliott Basketball
Sam Hardie Baseball
Charlie Robinson Volleyball
Walter Ingle Football

1999 1998

Oscar Ray Peeden Basketball
Lillian Diebert Baseball
Ennis Yarbrough Volleyball
Mary Lee Clement Football

Ed Watts Football